Фото Андре Хунтер

5 начина да прославимо како живјети - од губитка

залихе веллнесса: ЦЕО / перспектива / емоције / срећа

"Живот и смрт су једна нит, иста линија са различитих страна." Лао Тзу

Примио сам телефонски позив да ме је брат разболео и био је на операцији да би му спасио живот. Имао је мождани тумор величине голф кугле у левој страни мозга који су покушавали да уклоне. Била сам хиљадама километара далеко и није ми било од помоћи, већ због наде и молитве.

Мало је вероватно да бих могао бити кориснији када бих и ја чекао у болници. Из дана у дан црпим тај осећај беспомоћности. Тај осећај живота који пролази, а да не можете подићи руку да промијени свој смјер или натера да успори.

Било је прерано да га изгубим, понављао сам себи, покушавајући да живим што боље тамо где сам био. Преживео је операцију те ноћи. Чак је успео још пар година борити се против рака. Десет дана пре 48. рођендана отишао је из света. Иза себе је оставио супругу и двоје мале деце, још увек учећи радости због оца.

„Смрт није нешто што преболиш. То је збрка која открива живот пре и после провалије, а све што можете учинити је покушати постојати најбоље што можете после. " Лили Грахам

Одлучио сам да прославим његов живот, као и тугу због мог губитка. Живи у многим сећањима, неки смијешни, други луди. Али углавном се фокусирам на светло које је унео у животе људи који су га познавали. Живео је срећан живот и провео је већину насмејаних или осмехујући неког другог. Његов пролазак отворио ми је очи на неке од важних ствари у животу. Па уместо да гледам како живот пролази попут воза на брзину, нестрпљив сам да будем у њему, возећи се животом.

Покушао сам његову филозофију живљења прилагодити пет идеја. То ми је помогло да наставим да славим његов живот и понети га у свој.

Живи полако

Не могу да контролишем где воз креће, нити његову брзину, нити људе који јашу са мном. Али ја имам контролу над оним што и како се осећам. Моја осећања и емоције генеришу из информација које добијам из мојих чула. Схватио сам да имам могућност уласка у брзи или спор воз. Споро се зауставља на свим станицама и креће се сликовитим путем.

"Осмехните се, дишите и полако идите." Тхицх Нхат Ханх

Приметио сам да у животу постоји много више него што бих иначе пропустио, да сам стрпљивији. Ствари се и даље раде, а ја нисам ништа мање продуктивна или сврховита него прије. Не желим да прођем сат у дану а да га не доживим.

Људи ће непрестано пролазити кроз мој живот. Ако живим пребрзо, пропустићу благо повезаности са њима. Недостајаће ми блага живота.

Сањарење и дневна акција

Не сањај. То је полемика у две речи. Али ево упозорења, не сањајте ако не предузмете неку дневну акцију да се кренете према њему. Бесмислено је производити снове о техникама који су спремни за Холливоод, осим ако нешто не учините у вези с тим. Можете представити идеју неком, написати скрипту или књигу или чак покушати да је направите сами. Али ако имам сан, потрудит ћу се да га сваки дан померим напред.

„Живот је пун лепоте. Приметити да. Запазите пчела, мало дете и насмејана лица. Осјетите кишу и осетите ветар. Живите живот у највећем потенцијалу и борите се за своје снове. " Асхлеи Смитх

Није успех или неуспех сна који ме мотивира. То гура сан ка свом природном закључку без икаквог жаљења.

Ја могу да сањам велико и предузимам мале кораке да бих га покушао остварити, а могу сањати и мале и правити велике кораке ка томе. Али оно што морам учинити је сањарење и слиједити га током дана.

Уради то данас

Можда ће мој воз доживјети кашњење, то је у реду. Још ћу доћи до одредишта великом брзином. Искусићу многе емоције и срећа ће бити једно од њих које желим да осећам често током путовања.

„Живот је врло кратак. Покушајте да уживате у свом "сада". Многи људи мисле да ће, кад постану такви-такви, бити срећни. Ја лично не мислим да је здраво одлагати своју срећу. Моја порука је: "Уживај у тренутку". Адина Портер

Али отказивање мог воза значи да сам заглавио са стране и поново проматрао живот. А то није добро ни за мене ни за људе око мене. Научила сам да не гурам нешто што сада морам да урадим други пут. А то значи не отказивати прилику да искусите мекшу и лакшу страну живота, због онога што неки могу да схвате као озбиљније у животу. Нећу одлагати време са породицом, узимати новог клијента или радити додатне сате на послу. Под сваку цену, урадићу то данас.

Мој се брат један дан играо са својом децом и следећи дан разговарао са њима из болничког кревета. Овако могу наставити да прослављам његов живот и доживљавам га као подсетник да живим свој (сада не касније).

Испуњавање се не накупља

Колико ствари поседујете? Док се не преселиш кући немаш појма. Али онда дође дан када морате да се боксујете и да се преселите негде друго. А онда те удари. Одакле су све те ствари дошле?

Открио сам колико ствари посједујем и био сам шокиран. Не само количину ствари коју сам имао, већ и одакле је сав новац дошао да бих га купио. Сада одлазим да ставим сваки предмет у своју кућу кроз резач. Ако га нисам користио у последњих 12 месеци, рециклира се. Без изузетака. А други део секача је када размишљам о нечему да купим. Питам вас да ли је добра или услуга коју планирам да купим. Или истражујем да ли могу радити оно што желим на било који други начин, као што је могу ли позајмити, запослити или користити постојеће ствари да бих завршио посао.

„Ако купим нешто ново - комад одеће, кравату, кошуљу, одело - нешто старо мора да оде. Тако избјегавам нереде, скучене ормаре и фиоке. Одржава ствари у равнотежи и заиста дјелује. " Матт Лауер

На путу не желим да носим вишак пртљага. Долази по скупој цени у свим областима живота, од новца до животне средине. Дакле, радим ствари које испуњавају и задовољавају у мом животу, а не само овде због вожње на мој рачун.

Пријатељи и непријатељи

Овде сам се највише разликовао од свог брата. Био је симпатичан момак и имао је много пријатеља које је водио са собом сваке године. Било је прегршт људи које му се није допало.

Немам пуно пријатеља и не волим пуно више људи које волим. Просудите ме како хоћете.

Али касније у свом животу постао је огорченији и замерио је много више људи него што могу да набројим на пар страна А4. Смањила сам их због његове болести и лекова које је узимао. Његова личност се променила преко ноћи.

„Негодовање је попут пијења отрова и чекања да друга особа умре.“ Свети Аугустин

Једина ствар која се сада истиче је то колико га је несрећно натерао. Горчина и огорченост нанели су много више бола што је хемотерапија икада могла. Јео је његову доброту и срећу, све док последњих дана свог живота није личио на особу коју смо сви познавали. У тијелу му је био преварант, мој брат је већ одавно отишао.

Ово је једноставна, али моћна идеја. Не подносим замерке. Нисам огорчен ни огорчен ни према коме. Видео сам бол и уништење које могу нанети некоме и људима око њих. Ако имам проблем или проблем с неким кога не могу да поправим, уклонићу га из свог живота. Али опростит ћу и њима и себи за осећаје и емоције, а затим наставим да пожелим и молим се за њихово даље благостање.